Майже 11,5 тис. вступників на основі дипломів МС, МБ, ФМБ отримали місця державного (регіонального) бюджету, вперше – за «широким конкурсом»
02 вересня 2022
Сьогодні 11 454 вступники до ЗВО на основі дипломів молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра отримали рекомендації на бюджет. Інформація вже доступна в електронних кабінетах та на сайті https://vstup.edbo.gov.ua/

Цього року розподіл бюджетних місць для цієї категорії вступників вперше відбувся за алгоритмом адресного розміщення державного та регіонального замовлення. Тобто місця бюджету автоматично «пішли» до вступників з найкращими конкурсними балами в обрані ними ЗВО (за «широким конкурсом»).

У тих, хто отримав рекомендацію, навпроти однієї з заяв статус змінився на «Рекомендовано (бюджет)». Якщо статус лишився «Допущено до конкурсу», значить вступник не отримав рекомендацію на бюджет і його заяви автоматично беруть участь в конкурсі на контракт.

Звертаємо увагу, що рекомендація надається лише на одне бюджетне місце, за однією заявою. Тож якщо вступник не виконає вимоги до зарахування, то його рекомендація на бюджет анулюється.

Для зарахування на бюджет потрібно до 18-ї години 7 вересня подати до ЗВО необхідні документи. Це можна зробити двома способами:
  • особисто до приймальної комісії закладу;
  • в електронному вигляді. У такому разі на сканкопії документів необхідно накласти кваліфікований електронний підпис вступника. Файли надсилаються на електронну скриньку приймальної комісії, вказану в Реєстрі https://registry.edbo.gov.ua, або іншим способом, визначеним у Правилах прийому конкретного закладу.

Після зарахування статус заяви зміниться на «Включено до наказу (навчання за кошти державного бюджету)».